DENÍK Z BRADAVIC, 2018

Videa z Bradavic

Kompletní vydání Denního věštce

Kouzelníci z Bradavic, hymna 2018 – text a akordy

20. den – Loučení s Bradavicemi

Profesorský sbor

Snímáme vlajku Bradavic a Sluneční zátoky, školní rok 1979/1980 je skutečně u konce.

Balíme, loučíme se a naposledy si zpíváme naši hymnu „My kouzelníci z Bradavic“.

…pláčeme… Tak zase za rok!

 

 

 

19. den – Souboj s Pánem zla

Zbývá poslední krok, najít strážce Fideliova zaklínadla, Červíčka. Kde je, nám pomáhají zjišťovat členové Fénixova řádu. Za splněný úkol (prokázání kouzelnických dovedností) rádi poskytnou část zprávy. Zjišťujeme, že  Červíček zradil a přešel na stranu Pána zla  a zaklínadlo mu prozradil. Tím je prolomeno jeho tajemství a tak i my se dozvídáme, že chlapec, který může přemoci Pána zla, je ukryt v Godrikově dole. Vydáme se tam po setmění.

 

 

Odpoledne vyhlašuje Brumbál výsledky školního poháru, zvítězil o malý kousek Mrzimor před Zmijozelem. Na 3. místě Nebelvír a na 4. Havraspár. Atmosféra při vyhlášení je skvělá! Všichni studenti získávají pamětní pohárky.

Večer se vydáváme do Godrikova dolu a vedeme souboj s Pánem zla.  Chlapec je zachráněn, Pán zla přemožen. Nastává ta pravá chvíle ocenit nejlepší z nás zlatými řády Školy čar a kouzel v Bradavicích.

 

 

18. den – Viteály ovlivňují naši mysl – je potřeba je zničit

Viteály působí…boj bratra proti bratru

Umístit nezničené viteály přímo do středu Bradavic se ukázalo jako velká chyba. Ovlivňují naši mysl, spouští se velká hádka a pře mezi profesory i studenty. Bojujeme o Bradavice. Postupně zjišťujeme, že Pán zla takto řídí naši mysl a je potřeba viteály co nejdříve zničit.

 

 

 

 

 

K odekletí viteálů každý na své pozici.

Studenti průběžně zjistili, že „K odekletí viteálů musí být každý na své pozici.“. Tedy stavíme obří šachovnici a každý zaměstnanec stojí na svém poli. Ve chvíli, kdy se všechny postavy z kouzelnických šachů postavily na obří šachovnici na své správné místo, viteály vzplanuly a jejich prokletí je zničeno. Zničili jsme moc všech 4 viteálů, Pán zla je oslaben.

 

 

 

 

17. den – Prodejci a kejklíři z Prasinek; Zatčení prefektů

Tajemství zničení viteálů se z kouzelnických šachů snažíme zjistit celý den, jsme na dobré cestě, řešení ale zatím nemáme. Víme, že Pán zla může kdykoliv zaútočit, avšak přesto nerušíme tradiční bradavické pouťové veselí, neboť tím bychom uznali, že Pán zla zvítězil.

Mnoholičný lektvar – noví profesoři

Donesla se nám zpráva, že i Ministerstvo kouzel je již pod mocí Pána zla. Na to reaguje ředitelství školy návrhem, že vyrobíme mnoholičný lektvar a zaměníme profesory a prefekty. Profesoři nesouhlasí a tak mícháme a servírujeme mnoholičný lektvar potajmu, bez jejich souhlasu.

 

 

Akce se vydařila a tak se z prefektů stávají profesoři a vedou naše třídy. Profesoři se stávají nejstaršími studenty  – prefekty. Do školy dorazil úředník z ministerstva a vydává zatykač na všechny bradavické profesory – v tu chvíli přeměněné prefekty. Jsou zatčeni a odvedeni do Azkabanu.

 

V noci se starší studenti spolu se všemi profesory a zaměstnanci hradu vydávají osvobozovat prefekty – zajaté ministerstvem v domnění, že se jedná o profesory.  Celá akce je velice riskantní, ale úspěšná, prefekti jsou osvobozeni… nutno uznat, že tento Brumbálův plán vyšel!

 

 

 

16. den – Setkání s jezerními lidmi – nalezení viteálů; Školní ples

Smrtijedi a zajatý Sirius Black na Jezeře

Vydáváme se za jezerními lidmi pro zprávu a naše 4 ztracené předměty skutečně nacházíme. Zatím však nevíme, jak je zničit. Nebylo vůbec snadné viteály najít, zničit jejich sílu a moc bude ale mnohem, mnohem těžší!

V komunikaci s jezerními lidmi nám brání Smrtijedi na lodích a berou nám části zprávy. Velmi záhy zjišťujeme, že zatkli Siria Blacka, protože si stejně jako my mysleli, že právě on je strážcem Fideliova zaklínadla…

 

 

Zprávu od jezerních lidí se podařilo zjistit a současně osvobodit Siria Blacka. Ten nám sděluje, že James Potter se na poslední chvíli rozhodl strážcem Fideliova zaklínadla udělat jiného přítele – Petera Petigrewa, neboli Červíčka. Sirius a Remus Lupin nám vypráví o jejich čtveřici kamarádů (Sirius, Remus, James a Červíček).

S pomocí veritasera víme, že Siriovi Blackovi můžeme věřit, a i díky němu zjišťujeme, že prokletí viteálů se dá zničit pomocí kouzelnických šachů. Vyvstává před námi tedy velký úkol, zjistit jak. Ředitelství školy vypisuje speciální bonusové body do kolejního poháru za vyluštění této záhady.

 

 

Na školním plese

Večer se koná tradiční školní ples. Tančíme a veselíme se… akci zakončujeme průchodem mezi souhvězdími vesmírné oblohy. Někteří pláčeme, neboť nám dochází, že školní rok 1979/1980 se blíží pomalu, ale jistě ke svému konci…

 

 

 

15. den – Zjevení Siria Blacka; Tradiční řemeslné dílny

Řemeslné dílny

Na dopoledne sezvali do prostor školy ředitelé nejvěhlasnější řemeslníky z celého kouzelnického světa. Každý máme možnost vyrobit si vše, co se nám líbí: věštecké koule, kouzelné pergameny, krabičku na Bertíkovy fazolky, šperky, keramické věci atd….

V průběhu dne jsme zaznamenali něco více než podivného, na kouzelnické kartě Remuse Lupina se objevil neznámý člověk. Profesoři poznávají Siria Blacka a vedou spory o tom, zda nám chce pomoci, či zda je také na straně Pána zla. Rozhodujeme se ho nalézt a podat mu veritaserum, aby se ukázala pravda.

V nočních hodinách vysíláme studenty prvního stupně do Zapovězeného lesa; podařilo se jim zjistit, že informaci o tom, kde jsou viteály, nám podají jezerní lidé.

 

 

 

14. den – Ztráta čtvrtého předmětu; Výroba veritasera

Ze zmijozelské výkladní skříně se ztratil kouzelný klíč Salazara Zmijozela, situace je vážná, je třeba okamžitě jednat!

Snape navrhuje, že vyrobíme dostatek veritasera, abychom ho mohli v pravý čas použít, neboť ten, komu ho podáme bude mluvit nic než pravdu. Výroba veritasera probíhá na břehu Jezera. Je potřeba natěžit vodu a získat správné příměsi. Součástí hry je i koupačka, a tak se nám tropická vedra zvládají lépe.

 

 

13. den – Povinně volitelné předměty II; Expecto patronum

Ředitelství vyhlašuje další termín povinně volitelných předmětů. Každý se může rozhodnout jaký předmět  a u kterého profesora bude studovat… v nabídce je např. astronomie, lektvary, obrana proti černé magii, kouzelní tvorové, bylinkářství atd.

 

 

 

 

Alastor Pošuk Moody a Remus Lupin nás učí obranné kouzlo Expecto patronum. Večer se nám společnými silami skutečně podařilo patrona vykouzlit. Tím nastává ta správná chvíle pro udílení stříbrných řádů.

 

 

 

 

 

 

 

12. den – Pokračuje putování nejstarších studentů; Kormidelnické zkoušky

Skládáme kormidelnické zkoušky a současně přemýšlíme, jak pokračovat dál v boji proti Tomu Raddlovi, neboli Pánovi zla.

V rámci tříd probíhají kouzelnické souboje tak, aby mohla každá třída jmenovat jednoho zástupce do osmifinále školního turnaje.

Nejstarší studenti se vrací v pořádku z putování a večer společně slavíme svátek sv. Valentýna. Každý může prostřednictvím kouzelné truhly poslat Valentýnku tomu, koho má rád.

 

 

 

 

 

11. den – Pokračuje putování starších studentů; Smrtijedi v Bradavicích

Smrtijedi v Bradavicích

I přes obavy prefekti a studenti šestého ročníku v noci nezmokli a pokračují ve vícedenním putování. My ostatní si užíváme všední bradavický den se spolužáky ve třídě. Odpoledne nás však znovu obklíčili Smrtijedi, pronikli do Bradavic a ukradli náhrdelník Helgy z Mrzimoru. Podařilo se nám vztyčit všechny čtyři obranné věže a Bradavice jsme tak přeci jen ubránili.

Již nám chybí tři předměty… havraspárský diadém, nebelvírský meč a mrzimorský náhrdelník.

Studenti šestého ročníku se v pořádku vrátili, putování si velice užili.

 

 

 

 

10. den – Putování za chlapcem, jenž může přemoci Pána zla

Odchod na putování

Probouzíme se a s nadšením zjišťujeme, že na každého z nás čeká na posteli vánoční dárek.

Ředitelství nás vysílá na putování, kde je naším úkolem najít chlapce ze Sibylliny věštby. I přes velké vedro jsme si putování moc užili a podařilo se zjistit informaci, že místo, kde se nachází tento chlapec je chráněno Fideliovým zaklínadlem.

 

 

 

 

 

9. den – Vánoce v Bradavicích

Za zvuku koled se probouzíme do Štědrého dne. Nálada ve škole je alespoň pro tuto chvíli lepší, i když hrozba ztráty dalšího předmětu je cítit ze všech stran. 

Vánoční přezkušování studentů

O Vánocích končí první vyučovací semestr a ředitelství si ověřuje, kolik jsme se toho již naučili. Prozkušují naše družiny z kouzelnických dovedností a znalostí. Podařilo se nám zjistit, že „Až se měsíc do rudé zahalí, Sibylla nám tajemství odhalí.“ Vyčkáváme tedy, co přinese dnešní úplňkový Štědrý večer…konstelace astronomických jevů bude jedinečná… Štědrý večer, úplněk a mimořádně výrazné zatmění měsíce v jeden večer. Na nástupu nám profesoři astronomie tyto jevy názorně vysvětlují. Všichni se na večer moc těšíme.

 

 

 

Zapalujeme si svá světla naděje

Po slavnostní štědrovečerní večeři, u které nechybí koledy, cukroví, ryba ani bramborový salát, jsme se sešli u vánočního stromku, zazpívali si společně koledy a každý si zapálil své světlo naděje.

Ač naše očekávání jsou veliká, zatmění měsíce se nám nakonec ukrylo za mraky. Je tedy potřeba prověřit zda je Měsíc v úplňku. Předstupuje před nás Remus Lupin a na vlastní oči sledujeme jeho přeměnu ve vlkodlaka. Tím je jisté, že právě dnes by mohla Sibylla vyvěštit něco, co bude mít dopad na celý kouzelnický svět.

 

 

Odesílání vorů s přáníčky

A skutečně, jakmile se dostala do transu a její koule se zabarvila, vyslyšeli jsme proroctví o narození chlapce, který může přemoci Pána zla. Cíl našeho počínání se tedy obrací vstříc záchraně tohoto chlapce.

S ohledem na výjimečnost dnešního večera sepisujeme svá nejtajnější přání a po vodě je na vorech posíláme s vírou jejich naplnění. Většina z nás je dojata k slzám.

 

 

 

8. den – Povinně volitelné předměty

Nebelvírská vitrína

Ihned po probuzení zjišťujeme, že zmizel z Bradavic další předmět, tentokrát meč Godrika Nebelvíra z nebelvírské vitríny. Nechápeme do chvíle, než studenti druhého ročníku vystoupili se zprávou, kterou včera v nočních hodinách od sester přinesli. Je na ní uvedeno heslo: VITEÁL. Studentům ihned dochází, že Tom Raddle si snaží zajistit svou nesmrtelnost tím, že ukládá část sebe do různých předmětů, do tzv. viteálů.

Cíl je tedy jasný, viteály najít a zničit.

 

 

Výuka lektvarů

V odpoledních hodinách vypsalo ředitelství povinně volitelné předměty a tak si můžeme vybrat libovolný předmět a na ten jít. Získáváme další zápočet do studentského průkazu.

 

 

 

 

 

 

7. den – Školní turnaj družin, Výprava k sestrám Averyovým

Školní turnaj družin

Jak již Kratiknot předeslal, vyhlásil na dnešní dopoledne školní turnaj družin. Soutěžíme v jednotlivých kouzelnických dovednostech. Nakonec vítězí družina od Remuse Lupina z Mrzimoru, druhé až třetí místo obsadily shodně družiny ze Zmijozelu, Narcissa a Bella.

Během odpoledne pokračuje výuka klasických kouzelnických předmětů po jednotlivých třídách, stejně tak výroba kouzelnických plášťů, či plavba na Jezeře.

Přemýšlíme co dál, neb víme, že diadém nám s největší pravděpodobností vzal Tom Raddle, ale nevíme, kde ho najít. Od Amose Diggoryho se dozvídáme o sestrách Averyových, které, jak se zdá, informace mají, ale určitě je nedají zadarmo… samy se pohybují velmi blízko straně zla…

Pod vedením Snapea a Kratiknota se za nimi skrz území pavouků v nočních hodinách vydáváme. Školu zůstala hlídat sama Minerva. Zprávu nám daly, ale zadarmo to tedy vážně nebylo.

 

 

6. den – Kontrola z ministerstva, Obraceč času

Kontrola z Ministerstva kouzel

Ztráta diadému Brumbála velice rozezlila. Hned ráno zavolal na Ministerstvo kouzel a pozval Dolores Umbridgovou na inspekci do školy, aby pomohla prověřit, kdo ze studentů předmět odcizil.

Inspekce prochází školou, sleduje výuku a nachází z jejího pohledu mnohé nedostatky. Popravdě nám připadá paní úřednice z ministerstva spíše směšná. Poslední kapku přidal Pošuk Moody, když před nás předstoupil a přiznal, že místo zkoumal a rozpoznal na něm stopy po černé magii. Na základě toho dochází Dolores Umbridgové trpělivost a Školu čar a kouzel pro tento školní rok uzavírá. Jsme zaskočeni a přemýšlíme, co s tím, přeci nepojedeme domů?

Brumbál, vědom si své chyby, přichází s nápadem, použít obraceč času a své špatné rozhodnutí tak zvrátit.

Vracíme se tedy o dvě hodiny zpět. Znovu tedy vstáváme, máme rozcvičku, snídáme, … studenti jsou z toho nadšení :).

 

 

Veritaserum, rozřazení profesorů do kolejí

Ve chvíli, kdy jsme se dostali do klíčové chvíle, Brumbál již nekontaktuje ministerstvo, ale nechává prověřit havraspárskou výkladní skříň. Po chvíli zjišťujeme, že předmět nemohl vzít nikdo z nás, neb jsou na něm znatelné stopy po černé magii. Dětem okamžitě dochází, že to musel být Tom Raddle. Další cíl je tedy jasný: zjistit, proč předmět vzal a kam ho případně ukryl.

S ohledem na vytyčení nových cílů navrhuje Brumbál přerozdělit se do stejně silných družin v rámci kolejí, které budeme využívat v případě potřeby. Kratiknot vyhlašuje na zítra Turnaj školních družin, aby se ukázala jejich síla. Skřítek Hooky nám představuje kouzelnické šachy – figurky jednotlivých zaměstnanců bradavické školy – každý okamžitě zatouží získat postupně celou sadu.

 

5. den – Obklíčené Bradavice

Obklíčení Bradavic

Obranáři proti černé magiiŽe přijde pomsta, jsme tušili, ale překvapilo nás, že tak záhy. Bradavice obklíčili smrtijedi, spojenci Toma Raddla, a my se vydáváme pro pomoc do zapovězeného lesa ke kentaurům, jen ti znají zaklínadlo, jak Smrtijedy vyhnat. Dostat se však skrz území, kde se pohybují není vůbec snadné, ale každý z nás alespoň kousek zprávy nakonec přenesl.  Sestavujeme zaklínadlo a Smrtijedy zaháníme, dobře však víme, že to není napořád, ale atmosféra ve škole se alespoň na chvíli uklidnila.

Skládáme svou první velkou kouzelnickou zkoušku – NKÚ z předmětu našeho třídního profesora.

 

 

 

Radost z vyhnání Smrtijedů netrvá dlouho. Během dne se ztratil z havraspárské výkladní skříně diadém Raweny z Havraspáru a podezření padá, jak jinak než na studenty. Někteří studenti tvrdí, že předmět ve výkladní skříni zmizel již dopoledne. Ale nikdo žádnou stopu nemá. Brumbál je rozezlen a doufá, že do večera předmět někdo z nás vrátí. Bohužel, nestalo se.

 

 

 

 

 

 

 

4. den – Vyhnání Toma Raddla

Setkání s novou magií

V průběhu dne se všichni postupně seznamujeme s magií, kterou nám ukazuje Snapeův přítel Tom. Sic na začátku působí nedůvěřivě, svými sliby nás nakonec přesvědčil a začínáme mu důvěřovat.

Večer se však ukázalo, že nás ve skutečnosti jen zneužil k ovládnutí bradavické školy a snaží se dostat na místo profesora obrany proti černé magii a zrazuje.

 

 

 

Vyhnání Toma Raddla z Bradavic

Spouští rituál, kterému chvilku jen přihlížíme, ale když se ukazuje, že součástí rituálu je i spálení našich osobních věcí, které jsme mu v průběhu dne půjčili, Brumbál to nevydržel a odzbrojil ho. Následně sledujeme pravý souboj kouzelnických hůlek.

Brumbál vítězí, Toma Raddla vyhání a ten nám slibuje velkou pomstu. Máme radost, že jsme o naše věci nepřišli, ale obáváme se, co se uděje v dalších dnech.

 

 

 

3. den – Studia začínají, Nečekaná návštěva v Bradavicích

Výuka kouzel

Výukové pomůcky máme, studium může začít. Učíme se předmětům našich profesorů… věštění, přeměňování, astronomii, lektvarům, péči o kouzelné tvory a neposledně obraně proti černé magii. Skládáme plavecké zkoušky a zas o kus víc poznáváme život kouzelníka.

 

 

 

 

 

Příjezd Toma Raddla do Bradavic

Na nástupu nás zaskočil Snape. Nečekaně, za Brumbálovými zády, pozval na návštěvu do Bradavic svého přítele ze studií, jakéhosi Toma… Ten nám nabízí, že nám zítra ukáže jiné než tradiční kouzelnické metody. Působí podivně, ale takovou nabídku si nenecháme ujít.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. den – Návštěva Příčné ulice

Hostinec Děravý kotel

Hned ráno po snídani si nás předvolali kolejní ředitelé. Dostáváme kolejní tetování a oficiální kolejní odznak, který nás oficiálně stvrzuje jako studenty jednotlivých kolejí – Nebelvíru, Zmijozelu, Havraspáru a Mrzimoru.

Odpoledne se vydáváme nakupovat výukové pomůcky do Příčné ulice. Speciálním rituálem si u Ollivandera vybíráme kouzelnickou hůlku, dále plátno na kouzelnický plášť, studentské průkazy v barvě koleje, první vydaní Denního věštce a další. Cesta končí v hostinci u Děravého kotle.

 

 

 

1. den – Příjezd do Bradavic a zahájení školního roku

Příchod ředitelů školy

Tak a jsme v Bradavicích! Mnozí z nás si doteď mysleli, že je to všechno sen či fór, ale když jsme sem přijeli a předstoupil před nás Brumbál s řediteli kolejí – spravedlivou Minervou, přísným Snapem, chytrým Kratiknotem a laskavou Pomonou, pochopili jsme, že je to opravdu tak! Během dne jsme se rozdělili do ročníků a s napětím očekávali, kdo se stane naším třídním profesorem.

 

 

 

Rozřazování do kolejí

Večer byl školní rok 1979/1980 0ficiálně zahájen. Každá třída získala svého třídního profesora, moudrý klobouk nás rozdělil do kolejí a Brumbál tak mohl zahájit celoroční soutěž o kolejní pohár. Ještě jsme tu ani nespali a už obdivujeme, jaká všechna kouzla umí!

 

 

 

Přilétla sova!

Pozvání do Bradavic

Nikdy bychom nevěřili, že se to stane právě nám! A opravdu! Jednoho dne k nám přilétla sova a donesla dopis od Minervy McGonnagalové. Některé z nás dokonce přišel pozvat samotný Hagrid s jeho bradavickými kolegy!

Byli jsme přijati na studium Školy čar a kouzel v Bradavicích. Letošní školní rok začíná již za pár dní.

Tak hlavně nezmeškat Bradavický expres, odjíždí už ve čtvrtek…

Těšení

Ten rok se zdál nekonečný, ale už je to tu. Odpočítáváme poslední dny a moc se na děti těšíme!

 

© 2024 - Admiralita druhého běhu přístavu ve Sluneční zátoce. Pokud potřebuješ, psát nám můžeš na admiral.druheho.behu@seznam.cz.