Deník 2021 – Záchrana Galaxie

Fotky 2021 – album

Galaktické podvečery:

Táborové signály:

Takhle si tady jíme:

Pangalaktické hry:

Přesun základny:

21. den: Smutek, stýskání

Všem je nám moc smutno a stýská se nám, pozdravujeme všechny děti a slibujeme, že co nejdříve dopíšeme deník, ať je to tu kompletní a nezůstane to jen v našich srdcích :). Stejně tak počítáme s tím, že doplníme fotoalbum, tak se můžete těšit, ale prosíme o trpělivost, budeme se snažit co nejdříve. Ozveme se vám!

20. den: (Ne)těšíme se domů

Uklízíme, balíme….po kotníky v kalužích :).

19. den: Síla všech světelných mečů

Počasí se na dnešek umodřilo (tušíme, že se jedná o klid před bouří 🙂 ) tak se z toho snažíme pro děti vytěžit maximum, tak nestíháme moc psát, ale nebojte, všechny zážitky vám děti povypráví a my doplníme dodatečně.

Už víme jak přemoci temnou stranu síly – pomocí světla všech našich světelných mečů, které dnes děti získaly. Modlíme se však, aby nám počasí alespoň trochu přálo…držte palce

I přes velkou nepřízeň počasí se nakonec podařilo silou našich srdcí a všech světelných mečů obrátit temnou stranu síly na světlou. Spolu s Darth Vechtrem ničíme Hvězdu smrti.

18. den Poslední kousky modelu Hvězdy smrti.

S ohledem na počasí se rozhodujeme pátrat po posledních dílech modelu Hvězdy smrti samostatně po jednotlivých oddílech, ne v rámci celé posádky. Snad už nám bude počasí více přát a podaří se dosáhnout úspěšného cíle.

Ve chvíli, kdy se nám podařilo zkonstruovat kompletní model Hvězdy smrti, objevil se na základně samotný Darth Vechtr. Přemlouvá nás, abychom hvězdu neničili, ale naopak abychom se přidali na jeho stranu. Jedině tak využijeme potenciál naší síly … nikdo neváhá ani vteřinu, zůstáváme u svých Mistrů. Temná strana síly u nás nemá aktuálně žádnou šanci. Snad nám to vydrží…

17. den: Špatné počasí nám neuškodí … Síla – nás provází! Landova zrada

Původní plány vydat se hledat další části pláště modelu Hvězdy smrti kvůli počasí odkládáme. Věříme, že se počasí ještě umoudří a podaří se nám naši misi úspěšně dotáhnout.

Po svačině svolal Lando Carlissian nástup a řekl nám svůj plán uplatit vědkyni, která vymyslela konstrukci Hvězdy smrti, aby nám prozradila, jak ji lze zničit. Vybral od nás na to všechny peníze, odebral od oddílů Mistry Jedi a po dohodě s Muskem se vedení oddílů ujali nejstarší z nás – kadeti. Některým z nás se to celé zdá nějaké podezřelé, ale vyčkáváme, jak celá akce dopadne.

16. den: Vesmírná slavnost

Na vesmírných lodích už jezdíme zdatně, tak hrajeme i složitější hry a ti starší z nás zkouší jízdu na kánoích. Jsme rádi, že hned od rána svítí sluníčko a základna nám snad alespoň trochu vyschne.

Doděláváme si poslední Jedi dovednosti a těšíme se na večerní vesmírnou slavnost.

Po večeři se koná Vesmírný festival, kde se můžeme účastnit řady rozličných opravdu zábavných disciplín a atrakcí. Festival je zakončen námi vyprošeným Diskem tryskem.

15. den: Hledáme další část pláště konstrukce hvězdy smrti

O tom, že je potřeba pokračovat v sestavení modelu hvězdy smrti, jsme přesvědčeni již všichni, shoda však nepanuje v tom, kde a jak části hledat. Co planeta, to jiný názor… je až neuvěřitelné, jak rychle se nám podařilo rozhádat. Střetáváme se v Jedi soubojích pomocí našich světelných mečů. Nikoho z nás nepřekvapilo, že jedině společnými silami a usmířením se nám podaří získat další část pláště ke konstrukci hvězdy smrti.

O poledním klidu probíhá osmifinále a čtvrtfinále mečových Jedi soubojů. Na večerním nástupu pak semifinále a finále.

Na nástup donesl Han Solo Mistra Yodu a společně se vrátili k výpravě. Mistr Yoda již opět zdegenerovaný a plný sil.

Večer se vydávají plavčíci na noční pouť na pohřebiště starých vesmírných lodí. Na konci získávají kartu Darth Vechtera, jako důkaz, že jsou již připraveni utkat se tváří v tvář i s tím největším nepřítelem.

14. den: Doděláváme Jedi dovednosti. Posíláme Sílu zpět Yodovi.

Dokončujeme svůj Jedi výcvik… z učedníků jsme se stali padawany a následně pravými Jedi. Síla – nás provází.

Nacházíme první část pláště konstrukce hvězdy smrti. Model se záčíná jevit realisticky a snad se tak nám podaří zjistit, jak hvězdu smrti zničit.

Po Yodovi se nám stýská, věříme, že nepřišel o svou veškerou sílu a ještě se ho podaří zachránit. Vyřezáváme si ho alespoň ze slupky melounu a po setmění mu pak posíláme po vodě zpět část jeho Síly.

13. den: Výrobní dílny. Yoda nám předává svou Sílu.

Probudili jsme se do deštivého dne a rozhodujeme se dát si menší pauzičku v pátrání po dalších informacích o hvězdě smrti a možnostech, jak hvězdu smrti zničit a Darth Vechtra zneškodnit. Je potřeba načerpat nové síly.

Navštívili nás Jeffové a máme možnost vyrobit si každý co nás napadne. Tvoříme a vyrábíme, každý dle chuti.

Večer ocenil Mistr Yoda naše dosavadní počínání a některým z nás udělil Stříbrný řád Rytířů Jedi. Pak nám však přiznal pravdu. Síla Darth Vechtera roste, stavba hvězdy smrti pokračuje a je více než zřejmé, že naše síly na něho nestačí.

Yoda se tedy rozhodl darovat nám část své síly a pomocí přenosu světlem nám daruje část svých midichlorianů. Bohužel ho to oslabilo natolik, že bude muset nějaký čas regenerovat a čekat až se mu síla zas obnoví.

12. den: Kormidelnické zkoušky. Nalezení konstrukce hvězdy smrti

Darth Vechtr se přiblížil až k naší základně. Odposloucháváme a zjišťujeme, že model hvězda smrti je nedaleko, přímo v naší základně. Zde Darth Vechtr správně neočekával, že bychom ji zde hledali. Podařilo se nám najít základní konstrukci hvězdy smrti.

Kadeti se vrací v pořádku z putování. Bouřky se jim vyhnuly a dobrá nálada je evidentně provázela po celou dobu putování. Podařilo se jim získat nákres hvězdy smrti, my jim zas ukazujeme konstrukce hvězdy smrti, kterou se podařilo získat nám.

Většina z nás si večer plní svou další Jedi dovednost a někteří z nás je již stávají pravými jedi – rytíři řády Jedi.

11. den: Pokračuje putování. Další jedi dovednosti

Trochu nestíháme psát, tak jen hlásíme, že starší lodníci se z putování vrátili v pořádku. Vypadalo to, že kadeti nám pěkně zmoknou, ale nakonec nás Síla ochránila a jak kadetům na Orlíku, tak nám na základně se bouřka vyhnula.

Elon Musk pozval na základní slavné kosmické kejklíře – zasloužený odpočinek po putování.

10. den: Hledáme plány hvězdy smrti – putování

Ti nejstarší z nás budou putovat 3 dny, starší lodníci dva dny a my ostatní se vydáváme na jednodenní putování. Vysílá nás samotný Mistr Yoda. Na cestu dostáváme čip, abychom byli schopni se vrátit zpět na základnu.

Z jednodenního putování se všichni vrací v pořádku, jen trochu unavení a uťapkaní, ale spokojení.

9. den: Aktivní útok na Darth Vechtra – na vodě

Pochopili jsme, že není čas nechat Darth Vechtra brojit a mobilizovat své stoupence, a i my vstupujeme do akce. Na břehu vyrábíme střelivo a následně útočíme pomocí vesmírných lodí a střel na jeho lodě. Díky nám je výrazně oslaben a je nucen opustit své sídlo na vesmírném katamaránu. Zde nalézáme informaci o tom, že se mu podařilo sestrojit plány hvězdy smrti (ultimátní zbraně), a tak se stává další cíl, více než jasný. Zjistit tuto informaci se naštěstí podařilo celkem rychle, neboť počasí bylo opět trochu proti nám a zase jsme trochu zmokli.

Je potřeba tyto plány najít, sestavit a zničit. Hned zítra se vydáváme hledat informace o tom, kde by se mohly plány nacházet.

8. den: Po úspěšné těžbě trocha odpočinku

Probouzíme se do slunečného dne, a tak jsme rádi, že základna snad trochu vyschne. Mistři Jedi jsou Elonem Muskem uloženi do hibernace, aby načerpali dostatek dalších sil na výcvik mladých Jediů, my se zatím také v odpočinkovém režimu díváme na „dokument“, který nám má zas o něco více poodhalit zdejší svět.

Odpoledne plníme další Jedi dovednosti a skládáme z nich zkoušky. Spousta z nás se již z učedníků stala padawany. Pokračuje výcvik na vesmírných lodích a koupeme se. Je krásné počasí.

Večer se koná velké volejbalové klání mezi kadety a Mistry Jedi, ve kterém nakonec vítězí kadeti. radost vítězů je nekonečná! 🙂

Po setmění nás svolává nešťastná Leia a sděluje nám, že Han Solo byl unesen. Nacházíme ho zmraženého v ledu u Jabba Hutta. Nosíme termosky s teplou vodou a vyhýbáme se jeho strážcům s ohnivými šípy a nakonec úspěšně Hana Sola osvobozujeme.

7. den: Těžba surovin na výrobu zbraní

Ranní hlášení z jiné Galaxie, abyste o nás neměli strach: včera k večeru jsme tu dvakrát pěkně zmohli, ale všichni jsme byli v tu chvíli pod střechou a v suchu, takže jsme vše v pořádku přečkali. Bouřky se nám vyhnuly, blýskalo se jen na obzoru. Takže u nás dobrý, u vás snad taky.

Probouzíme se do slunečného dne. Plníme další Jedi dovednosti. Někteří z se již stávají Padawany. Za odměnu získáváme copánky do vlasů, jako důraz pravého stoupence řádu Jedi

Odpoledne velí Han Solo k těžbě surovin pro výrobu zbraní. Těžíme nerosty a postupně z nich vyrábíme zbraně. Trochu nás u toho spláchnul déšť, ale už jsme všichni v pořádku v suchu a teple.

Na slavnostním nástupu po večeři se rozhodl Han Solo ocenit některé z nás bronzovým řádem povstalců.

6. den: Rozdělení do rovnoměrný jednotek. Pangalaktické hry

Trochu nestíháme psát, tak prosíme o trpělivost… 🙂 Každopádně se máme dobře, všichni jsou zdraví a počasí nám zatím přeje.

Han Solo se s námi definitivně domluvil, že se přidáme k povstalcům proti Temné straně síly. Je však nutné se rozdělit do rovnoměrných jednotek, tak se dle toho, z jaké planety pochází Mistři Jedi rozdělujeme do rovnoměrných klanů. Zjistili jsme, že meče, které nám včera přidělil Mistr Yoda nám předurčili planetu, jejíž barvy budeme hájit. Dostáváme od Hana Sola barevné uniformy a přihlašujeme se na Pangalaktické hry.

Od Elona Muska dostáváme první výcvikové kartičky, na kterých di můžeme trénovat souboje. Každý z nás má možnost během výpravy sesbírat kompletní sadu všech postav. Zájem o kartičky je od první chvíle enormní, ale získat se nedají jen tak. Záleží na každém z nás.

5. den Učíme se Jedi dovednostem

Od Mistra Yodi dostáváme cvičné světelné meče a začínáme se pod vedením Mistrů Jedi učit Jedi dovednostem a zvyšovat svou schopnost ovládat Sílu.

4. den: Základna vyzrazena! Setkání s Mistrem Yodou

Probouzíme se do dalšího slunečného dne. Marodka prázdná (zaťukáváme :)), děti s úsměvy na tvářích, sluníčko na obloze …. nálada v týmu dobrá! Když v tom ihned po snídani svolává Leya nečekaně nástup. Základna povstalců byla díky naší návštěvě prozrazena! Han Solo velí k přesunu základny do jiné části Galaxie.

My pod vedením Muska neváháme ani vteřinu a pomáháme povstalcům s přesunem základny na nové utajené místo. Bohužel je příliš pozdě, abychom se vyhnuli lítému boji s temnou silou. Poprvé na vlastní oči spatřujeme Darth Verchtra a jeho stoupence. Boj je náročnější než jsme si vůbec mohli představit, díky našim schopnostem jsme všichni ve zdraví přežili. Základnu vystavujeme na novém utajeném místě.

Přesun základny

Han Solovi došlo, že naše schopnosti musí být opravdu veliké, když se útoku zúčastnil i samotný Darth Vechter. Rozhodl se nás přivést k Mistru Yodovi, aby ověřil náš potenciál Síly. Ukázalo se, že každý z nás má předpoklady nastoupit na učení řádu Jedi. Dozvídáme se, že pod vedením Mistrů Jedi se z nás postupně stanou Učedníci, Padawani a z těch nejlepších z nás Rytíři Řádu Jedi. Mistr Yoda nás rozděluje do učení mezi ty nejlepší Mistry Jedi.

3. den: Odkud pochází zachycený signál?

Vydáváme se hledat ty, kdo vysílali signál zachycený Elonem Muskem. Cestou potkáváme zástupce odboje vládci temné síly, kteří nám o temné síle vyprávějí a vysvětlují nám, proč právě oni se vydali na stranu rebelů.
Setkáváme se mimo jiné se senátorkou Padmé Amidalou, velitelkou rebelů Leyou, opravárenským robotem R2D2, vtipným Jar Jar Binksem či zdejší lékařkou Malaki Zulou.

Na závěr se daří najít i ty, kdo vysílali neznámý signál. Jedná se o vůdce rebelů Hana Sola a jeho přítele, podivného – ne zcela důvěryhodného – Lando Carlassiana.

Moc toho zatím nevíme, avšak dnešní cíl, najít toho, kdo vysílal signál SOS na planetu Zemi se najít podařilo!

Poprvé testujeme plutí na vesmírných člunech.

2. den: Den ve volném vesmíru

První noc jsme zvládli bez slziček, děti byly po prvním náročném dnu tak unavené, že hned usnuly.

Usmívá se na nás konečně sluníčko! Vydáváme se pod vedením našich hologramů na průzkum okolí naší kosmické lodi, tedy průzkum volného vesmíru. Pevnina nikde na dohled.

K neznámé pevnině odkud je vysílán signál jsme se přiblížili v podvečer, avšak přistát nemůžeme a tak se přesouváme speciálním orbitálním výtahem, kam smíme pouze v ochranných brýlích. Po přesunu vstyčujeme na pevnině vlajku Sluneční zátoky.

Průzkum zdejšího prostředí a pátrání po těch, kdo vysílají signál, necháváme na zítra.

1. den: Příjezd a start do vesmíru

V pořádku jsme dorazili, rozdělili se do oddílů, ubytovali se a seznamujeme se s novými i staronovými kamarády.

Na nástupu před večeří se s námi admirálové radili, kterým směrem letos nasměřovat plachty Audacie. Návrhy se různí: „Na Hahaj!“ „Na Antarktidu!“ „Na Moravu! :)“ ….z každé strany se ozývá nějaký jiný nápad. Když v tom nás upozornil Kůži, že jsme si asi nevšimli, že na email Sluneční zátoky dorazila jedinečná nabídka na výpravu od samotného Elona Muska. Rázem se Hawaj stává nezajímavou :).
Pouštíme si jeho medailonek a nahrávku s nabídkou vydat se společně na misi za neznámým signálem do vesmíru. Všechno zní skutečně lákavě, ale nejistot a otázek kolem cesty je spousta. Voláme tedy přímo Elonovi Muskovi a zveme ho k nám do Sluneční zátoky, kde bychom vše domluvili.

Po večeři se vše chystá na velkolepý příjezd. E. Musk dorazil v autonomním vozidle bez řidiče, došla mu však baterie a tak ho museli dotlačit do Zátoky jeho bodyguardi.

Dodává nám další informace k výpravě, vše kromě posádky strávit ve vesmíru spoustu let zajistí on. Po nás chce jen naši posádku. Na výpravu se bohužel nemohou vydat starší lidé, a tak vzniká smlouva mezi admiralitou, odpovědnou našim rodičům, a Elonem Muskem, který tímto za nás přebírá odpovědnost. Všichni však dobře víme, že rizikovost výpravy je vysoká…

Vše je nachystáno ke startu. Elon Musk přiděluje ke každému oddílu hologram naprogramovaný z DNA našich kapitánů a zbývá už jen navléknout záchranné vesty a helmice, absolvovat školení o letovém řádu a pevně držet… Jsme na startu výpravy!

Vzlétáme vstříc dalekému vesmíru a neznámému signálu…Usínáme již na palubě kosmické lodi Audacie.

© 2024 - Admiralita druhého běhu přístavu ve Sluneční zátoce. Pokud potřebuješ, psát nám můžeš na admiral.druheho.behu@seznam.cz.